Chirurgia stomatologiczna w Dental Pearl Mikołów

chirurgia stomatologiczna w Dental Pearl Mikołów

Zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonywane w Dental Pearl

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko zabiegi usuwania zębów.

W ramach tej specjalności wykonywany jest cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną, w tym zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii, np. endodoncję - resekcje wierzchołka korzenia, periodontologię - chirurgię przyzębia, protetykę - chirurgię przedprotetyczną, czy wreszcie najnowocześniejszy dział - implantologię.


Warto wiedzieć

⬤   Czy można usuwać zęby u kobiet w ciąży?
◯   Ciąża nie stanowi przeciwwskazania do ekstrakcji. Trzeba jednak odpowiednio zaplanować termin wykonania zabiegu, prawidłowo przegotować pacjentkę, dobrać preparat znieczulający, a sam zabieg przeprowadzić sprawnie i skuteczne. Najlepszym okresem do planowania zabiegów jest drugi trymestr ciąży. W pierwszym trymestrze ogranicza się wykonywanie zabiegów chirurgicznych w jamie ustnej, o ile odłożenie ich nie stanowi zagrożenia dla zdrowia pacjentki. Największą rolę w przygotowaniu pacjentki do zabiegu odgrywa jej uspokojenie i wyjaśnienie konieczności wykonania ekstrakcji. Do znieczulania kobiet ciężarnych mogą być stosowane tylko najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze środki znieczulające.
⬤   Jak długo może krwawić rana po zabiegu chirurgicznym?
◯   Zabieg chirurgiczny zawsze wiąże się z wystąpieniem krwawienia. Prawidłowy okres krwawienia trwa kilka do kilkunastu minut (do momentu utworzenia się skrzepu). Jeżeli krwawienie wyraźnie się przedłuża uważane jest to za stan nieprawidłowy, mogący mieć różne przyczyny ogólne (skazy krwotoczne, działanie leków) czy miejscowe (zranienie w okolicy rany, uraz kości, itp.). Niezależnie od przyczyny krwawienia należy niezwłocznie zgłosić się do gabinetu w celu uzyskania pomocy.
⬤   Co to jest suchy zębodół?
◯   Suchy zębodół to powikłanie po usunięciu zęba, którego istotą jest brak skrzepu krwi w zębodole (skrzep może się nie wytworzyć lub zostać wypłukany z zębodołu). Często dołącza się zakażenie bakteryjne. Objawy w postaci silnych, rwących bólów, promieniujących do ucha lub skroni, często występujące w nocy, gorączka i ogólne osłabienie, pojawiają się zwykle w 2-3 dni po zabiegu. Dolegliwości mogą utrzymywać się ok. 2 tygodni. Dokładna przyczyna tego schorzenia nie jest znana. Wśród prawdopodobnych przyczyn wymienia się: obniżenie odporności, niedobory witaminowe, palenie tytoniu itp. W sytuacji pojawienia się podobnych objawów należy zgłosić się po pomoc do gabinetu stomatologicznego. Wykonane zabiegi lecznicze przyspieszą gojenie się rany i złagodzą dolegliwości bólowe.
⬤   Czy można uratować wybity ząb?
    W przypadku wybicia zęba stałego można zastosować zabieg ponownego umieszczenia go w zębodole - replantacji. Powodzenie zabiegu zależy od 3 czynników:
◯   od dojrzałości zęba - największa szansę mają zęby młode, których korzenie nie są jeszcze całkowicie rozwinięte;
◯   od czasu przebywania poza zębodołem - najlepiej, jeżeli ten czas nie przekracza 20-30 minut;
◯   od warunków w jakich ząb był przechowywany (wskazane jest przechowywanie zęba przez pacjenta w ustach albo w pojemniku, w mleku lub wodzie). Podstawową zasadą jest jak najszybsze zgłoszenie się do gabinetu stomatologicznego.

Zabiegi w zakresie chirurgii stomatologicznej w Dental Pearl świadczymy w przyjaznych dla Pacjentów cenach. Akceptujemy gotówkę oraz w płatności elektroniczne. Orientacyjny zakres cenowy zabiegów mieści się w przedziale od PLN 100.00 do PLN 2000.00 (stan na 01.10.2022)
Więcej na ten temat znajdziesz w Cenniku Usług Dental Pearl

Zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonywane w Dental Pearl
Zabiegi chirurgii stomatologicznej, gabinet dentystyki Denatal Pearl
wordMarkLogo

Zabiegi chirurgi stomatologcznej, Centrum Stomatologii Dental Pearl
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 134
☎ +48 503846743
e-mail: info@dentalpearl.pl

by Daniel Szram, Mikołów, modyfikowano 2022-11-07 / utworzono 2022-10-14

Skontaktuj się z nami
 
Polecamy kontakt bezpośredni
☎ +48 503846743
 
📧 info@dentalpearl.pl
 
ul. Rybnicka 134, Mikołów
🅿️ Rybnicka 132
Centrum Stomatologii Dental Pearl

43-195 Mikołów, ul. Rybnicka 134, 🅿️ wjazd: Rybnicka 132

Dental Pearl   ≫  homePage   ≫  Chirurgia stomatologiczna