Agnieszka Kozłowska
Pomoc dentystyczna


 

Ukończyła kurs pomocy dentystycznej, obecnie w trakcie kształcenia na kierunku higienistka stomatologiczna. Emanuje pozytywną energią i każdego pacjenta wita z uśmiechem na ustach. Chętnie dokształca się na kursach i szkoleniach.

Dyplomy, certyfikaty, kursy, świadectwa

© teksty i zdjęcia chronione prawami autorskimi   © zdjęcia, opisy certyfikatów chronione prawami autorskimi

© Kopiowanie i rozpowszechnianie jakąkolwiek techniką - prezentowanych w dowolnym obszarze witryny dentalpearl.pl - opisów, zdjęć certyfikatów, dyplomów odbytych kursów itp. bez pisemnej zgody Właściciela i Centrum Stomatologii Dental Pearl stanowi naruszenie prawa

CERTYFIKATY

Pomoc dentystyczna

zaświadczenie o ukończeniu kursu

zaświadczenie o ukończeniu kursu pomocy dentystycznej

Zaświadczenie o ukończeniu kursu „Pomoc dentystyczna”

prowadzonego przez TEB Edukacja Studium Kształcenia Praktycznego w Katowicach dnia 25 czerwca 2022

Pomoc dentystyczna

... czego Pacjent od nas oczekuje?


Pomoc dentystyczna pomaga lekarzowi stomatologowi i asystentkom stomatologicznym w działalności leczniczej w gabinecie dentystycznym. Praca pomocy dentystycznej skupia się także na zapewnieniu dobrego samopoczucia Pacjentowi. Stworzenie przyjaznej atmosfery jest ważnym elementem stresującej sytuacji wynikającej już z samej obecności w gabinecie dentystycznym.
Do zadań pomocy dentystycznej należy także przygotowanie miejsca i szeroko rozumianego otoczenia pracy - narzędzi stomatologicznych, różnorodnych preparatów czy leków. Pomocy stomatologicznej powierza się także realizację zamówień czy prowadzenie dokumentacji oraz grafika pracy gabinetu.
 
Często pojawia się pytanie - jak zostać pomocą dentystyczną?
Otóż do wykonywania tego zawodu przygotowują kursy specjalistyczne jak też w ofercie szkół wyższych znajdziemy się kierunek higiena dentystyczna.
Wśród zadań należących do zakresu obowiązków dla stanowiska pomocy dentystycznej najczęściej wymienia się:
- uzgadnianie terminów zabiegów,
- otwieranie kart chorób pacjentów,
- prowadzenie ewidencji pacjentów,
- utrzymywanie czystości gabinetu i wyposażenia,
- asystowanie podczas zabiegów i szereg podobnych czynności.
 

Gabinet stomatologii i chirurgii szczękowej oferuje pełen zakres opieki stomatologicznej i chirurgicznej. Pełen oddania, wykwalifikowany personel sprosta każdemu zadaniu za rozsądną cenę. Przykładowo koszt zabiegów podstawowych kształtuje się pomiędzy PLN 100.00 a PLN 200.00 wg stanu na 01.10.2022. Aktualne ceny oraz szczegółowy wykaz znajdziecie Państwo w Cenniku Usług Dental Pearl

Dental Pearl, Agnieszka Kozłowska, Pomoc Dentystyczna
Agnieszka Kozłowska, Pomoc dentystyczna
wordMarkLogo

Pomoc dentystyczna w Centrum Stomatologii Dental Pearl
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 134
☎ +48 503846743
☎ +48 601774443
e-mail: info@dentalpearl.pl

by Daniel Szram, Mikołów, modyfikowano 2022-11-05 / utworzono 2022-10-28

FAQ z zakresu remineralizacji i wybielania zębów oraz roli i uprawnień asystentki lekarza stomatologa

Co to jest remineralizacja zębów?

Remineralizacja szkliwa zębów jest sposobem na wzmocnienie i pełną higienę jamy ustnej. Na wczesnym etapie próchnicy u dzieci, remineralizacja zębów jest najlepszym sposobem na walkę z nią, prowadzącym do ich odbudowy. Polega ona na ponownym wbudowaniu w tkankę zębów utraconych jonów wapnia i fosforanowych. Oczywiście powodzenie remineralizacji zależy od stopnia zaawansowania stanu odwapnienia zębów. Można jednak osiągnąć pozytywne wyniki nawet w przypadku plamy próchnicowej.

Czy pasta do zębów może zastąpić wybielanie lampą?

Pamiętajmy - zabieg nie niszczy szkliwa oraz nie powoduje osłabienia zębów tylko wtedy gdy przeprowadzony jest prawidłowo, przy użyciu bezpiecznych materiałów i technologii. Na ogół przyjmujemy, że samodzielne wybielanie zębów nie przynosi tak dobrych skutków jak wybielanie profesjonalne w gabinecie dentystycznym. Zakres metod jakimi dysponuje stomatolog jest znacznie szerszy i bardziej skuteczny od tego, którymi dysponuje pacjent. Produkty powszechnie dostępne ze względów bezpieczeństwa na ogół posiadają mniejsze stężenie środka wybielającego. Są tym samym mniej skuteczne, a efekty mniej trwale. I na końcu warto dodać, że efekt końcowy zależy także od stanu początkowego. O zęby warto dbać od chwili gdy się pojawią.

Jaką rolę w gabinecie dentystycznym odgrywa asystentka stomatologiczna?

Pracująca w gabinecie dentystycznym asystentka stomatologiczna wspiera lekarza stomatologa, dentystę w jego codziennej pracy. Asystując spełnia szereg obowiązków, które usprawniają pracę gabinetu dentystycznego, jego organizację także w zakresie kontaktu z pacjentem.

Czym zajmuje się asystent lekarza stomatologa?

Asystenci są przygotowani do wykonywania ważnych czynności przedoperacyjnych. Asystują przy stole operacyjnym e trakcie wykonywania zabiegów, operacji oraz wykonują określone zadania przy pacjencie po zabiegu.

Jakie uprawnienia posiada asystent lekarza?

Asystent lekarza jest przygotowany merytorycznie do podjęcia określonych czynności przedoperacyjnych, takich jak np. wsparcie intensywnej terapii w czynnościach chirurgii ogólnej. Asystent może także sprawdzać historię choroby, informować pacjenta o wykonywanym zabiegu. Może także notować przebieg wizyty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami asystent medyczny ma uprawnienia do wystawiania recept elektronicznych, zwolnień lekarskich, skierowań.

Skontaktuj się z nami
 
Polecamy kontakt bezpośredni
☎ +48 601774443
☎ +48 503846743
 
📧 info@dentalpearl.pl
 
ul. Rybnicka 134, Mikołów
🅿️ Rybnicka 132
Centrum Stomatologii Dental Pearl

43-195 Mikołów, ul. Rybnicka 134, 🅿️ wjazd: Rybnicka 132

Dental Pearl   ≫  homePage   ≫  Agnieszka Kozłowska, pomoc dentystyczna