Justyna Jakimiuk-Szram
Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna


 

Higienizacje w protokole Guided Biofilm Therapy, wybielanie Zoom Advanced Power, diagnostyka skanerem 3D Cameo 3 Elegant, asysta w zabiegach chirurgicznych i w stomatologii zachowawczej

Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Asystuje do zabiegów chirurgicznych, profesjonalnie przeprowadza zabiegi higienizacyjne i instruktaże wykorzystując skaner 3D Cameo Elegant3, przeprowadza zabiegi wybielania oraz remineralizacji zębów. Chętnie dokształca się na kursach i szkoleniach. Bardzo zaangażowana, sumienna i zawsze pogodna.

Zajmuje się wdrażaniem w DENTAL PEARL procedury Guided Biofilm Therapy

Najnowsza procedura (2022) wyznacza nowe standardy postępowania w profesjonalnej higienizacji jamy ustnej. Opracowana przez szwajcarskich ekspertów metoda obejmuje piaskowanie, skaling oraz polerowanie zębów i ich fluoryzację. Wprowadzając procedury Guided Biofilm Therapy Dental Pearl Mikołów jest tym samym w czołówce klinik, gabinetów stomatologicznych, dentystycznych stosujących protokoły zabiegowe oparte o indywidualne podejście do każdego pacjenta dla uzyskania optymalnych rezultatów leczenia.

Chętnie służy pomocą pacjentom zagranicznym ze względu na bardzo dobrą znajomość języków angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i ukraińskiego.
 
Prywatnie miłośniczka górskich wędrówek, joggingu oraz przejażdżek Vespą.

Dyplomy, certyfikaty, kursy, świadectwa

© teksty i zdjęcia chronione prawami autorskimi   © zdjęcia, opisy certyfikatów chronione prawami autorskimi

© Kopiowanie i rozpowszechnianie jakąkolwiek techniką - prezentowanych w dowolnym obszarze witryny dentalpearl.pl - opisów, zdjęć certyfikatów, dyplomów odbytych kursów itp. bez pisemnej zgody Właściciela i Centrum Stomatoligii Dental Pearl stanowi naruszenie prawa

CERTYFIKATY

Certyfikat kwalifikacji zawodowej

w zakresie MED.02.

Certyfikat kwalifikacji zawodowej w zakresie kwalifikacji MED.02.

Certyfikat Kwalifikacji Zawodowej wystawiony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie

potwierdza zdanie egzaminu zawodowego w dniu 8 września 2021 w zakresie kwalifikacji MED.02. Wykonywanie świadczeń stomatologicznych z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia jamy ustnej oraz współuczestniczenie w procesie leczenia wyodrębnionej w zawodzie higienistka stomatologiczna 325102

Certyfikat podnoszenia kwalifikacjij

w zakresie higienizacji zębów

Certyfikat kwalifikacji zawodowej Higienizacja od A do Z

Higienizacja zębów od A do Z

DENTAL PROCESS potwierdza CERTYFIKAT uzyskany na szkoleniu dnia 25 czerwca 2022 w dziedzinie Higienizacja od A do Z

Certyfikat doskonalenia zawodu

Soft Touch Strategy (STS)

Certyfikat Soft Touch Strategy

Certyfikat INDENT Szkolenia

potwierdza uczestnictwo w szkoleniu w dniu 10 września 2022 o tematyce Soft Touch Strategy (STS) Zdrowie Zaczyna się w Jamie ustnej - efektywne rozwiązania w prawidłowej higienie. Mechaniczna i chemiczna kontrola biofilmu. Praktyczny workshop z technik profesjonalnej hogieny jamy ustnej.

Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna, Asystentka Chirurgiczna Stomatologa

... czego pacjent może oczekiwać od Dyplomowanej Higienistki Stomatologicznej


Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna w gabinecie dentystycznym to ważna i odpowiedzialna funkcja. Pracownica ta posiada szereg uprawnienień - w tym uprawnienia do wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych, wykonywanych pod nadzorem i zlecenych przez lekarza dentystę. Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna może prowadzić badania diagnostyczne, ćwiczenia ortodontyczne. Posiada także prawo do wykonywania wycisków do modeli orientacyjnych. Wykonywanie tych zadań wymaga umiejętności i wiedzy specjalistycznej.
 
Do szczególnych uprawień zaliczyć także trzeba prawo do wykonywania takich zabiegów jak:

skaling
Zabieg polega na usunięciu kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków generowanych przez skaler tj. urządzenie stomatologiczne, które przyłożone do powierzchni zęba powodują rozbicie nagromadzonego kamienia. W szczególnych przypadkach - pacjentów z rozrusznikiem serca, z implantem, kobiet w ciąży a także pacjentów z rozwiniętą osteoporozą, należy wykonać skaling ręczny.
piaskowanie
Zabieg piaskowania wykonuje się po skalingu i ma celu usunięcie nalotów oraz przebarwień, które powstały w związku z piciem kawy, herbaty, palenia papierosów, jedzenia barwiących pokarmów itp., a wykonuje się je wykorzystując piaskarkę z zastosowaniem specjalnego piasku stomatologicznego.
polerowanie zębów
To kolejny etap higienizacji, który polega na wygładzeniu nierówności powierzchni szkliwa za pomocą pasty polerskiej, gumki oraz szczoteczki i w wyniku którego to zabiegu zęby stają się lśniące i gładkie.
fluoryzacja
Nakładany na zęby preparat zawierający dużą ilość fluoru zabezpiecza je przed próchnicą, umożliwia remineralizację drobnych uszkodzeń, a ponadto zwiększa odporność szkliwa na rozpuszczanie.
lakowanie zębów
Aby nie dopuścić do rozwijania się bakterii próchniczych stosujemy zabieg polegający na wypełnieniu bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym lakiem.

Koszt zabiegów z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej kształtuje się pomiędzy PLN 100.00 a PLN 1500.00, aktualne ceny oraz szczegółowy wykaz w Cenniku Usług Dental Pearl

Dental Pearl, Justyna Jakimiuk-Szram, Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna
Justyna Jakimiuk-Szram, Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna
wordMarkLogo

Zabiegi profilaktyczno-lecznicze w Centrum Stomatologii Dental Pearl
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 134
☎ +48 503846743
☎ +48 601774443
e-mail: info@dentalpearl.pl

by Daniel Szram, Mikołów, modyfikowano 2022-11-05 / utworzono 2022-10-28

FAQ w zakresie usuwania kamienia nazębnego, remineralizacji i higienizacji jamy usynej

W jaki sposób usuwa się kamień nazębny w gabinecie stomatologicznym?

Obecnie profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego (skaling) wykonuje się przy użyciu skalera ultradźwiękowego, który powoduje rozbijanie kamienia oraz wypłukiwanie płytki nazębnej w spray'u wodnym. Przeciwskazaniami do tego typu zabiegu są między innymi posiadanie rozrusznika serca czy problemy z odklejaniem się siatkówki oka. Pacjent o tych oraz innych schorzeniach powinien obowiązkowo poinformować lekarza prowadzącego oraz higienistkę stomatologiczną wykonującą zabiegi higienizacyjne. W takich przypadkach usuwanie kamienia nazębnego można wykonać narzędziami ręcznymi.

Dlaczego powinno się regularnie usuwać kamień nazębny?

Kamień nazębny powinno się regularnie usuwać nie tylko dla estetyki zębów, choć jest ona bardzo ważna. Skutki zalegania złogów nazębnych to szybszy rozwój próchnicy, nadwrażliwość, krwawienie i stan zapalny dziąseł i tkanek miękkich jamy ustnej, co doprowadza do zaniku podłoża kostnego zębów i paradontozy. Długotrwałe zaleganie kamienia nazębnego i płytki nazębnej może bezpośrednio doprowadzać do rozchwiania i utraty poszczególnych zębów jak i całego uzębienia. Prawidłowo oczyszczone, pozbawione złogów i wypolerowane zęby dają gwarancję pięknego uśmiechu oraz świeżego oddechu, a także ułatwiają codzienne utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Jakie są zalecenia po usunięciu kamienia nazębnego i piaskowaniu zębów?

Bezpośrednio po zabiegu skalingu pacjent powinien unikać picia kawy, herbaty, czerwonego wina oraz palenia papierosów. Tego typu produkty mogą powodować przebarwienia na zębach. Ponadto powinno się też wymienić szczoteczkę do zębów na nową, żeby ponownie nie wprowadzać bakterii zalegających na starej szczoteczce.

Czym jest Guided Biofilm Therapy?

To najnowsza procedura higienizacji jamy ustnej stosowana w gabinecie stomatologicznym Dental Pearl przez wykwalifikowany personel. Metoda opracowana została przez szwajcarskich ekspertów i obejmuje piaskowanie, skaling oraz polerowanie zębów i ich fluoryzację. Obecnie metoda ta zaczyna wyznaczać nowe standardy postępowania w profesjonalnej higienizacji jamy ustnej.
 
Guided Biofilm Therapy obejmuje protokoły zabiegowe oparte o indywidualne podejście do każdego pacjenta dla uzyskania optymalnych rezultatów leczenia. Leczenie jest prowadzone w sposób minimalnie inwazyjny, przy zachowaniu maksymalnego poziomu komfortu, bezpieczeństwa i skuteczności.
 
Guided Biofilm Therapy zawiera ponadto instruktaż higieny jamy ustnej z wykorzystaniem elektrycznych szczoteczek do zębów i irygatorów oraz edukację i motywację pacjenta dla jak najdłuższego utrzymania zębów własnych, koron i mostów protetycznych oraz implantów zębowych.

Skontaktuj się z nami
 
Polecamy kontakt bezpośredni
☎ +48 601774443
☎ +48 503846743
 
📧 info@dentalpearl.pl
 
kontaktul. Rybnicka 134, Mikołów
🅿️ Rybnicka 132
Centrum Stomatologii Dental Pearl

43-195 Mikołów, ul. Rybnicka 134, 🅿️ wjazd: Rybnicka 132

Dental Pearl   ≫  homePage   ≫  Justyna Jakimiuk-Szram