Cyfrowe projektowanie uśmiechu w Dental Pearl

Skanowanie diagnostyczne / kontrolne jamy ustnej i zębów.


W centrum stomatologii Dental Pearl Mikołów zawsze stawiamy na najnowocześniejsze technologie, precyzję i jakość wykonywanego leczenia. Kolejnym, naturalnym krokiem w doskonaleniu metod leczenia oraz diagnostyki zmian próchnicowych i chorób przyzębia jest rutynowe stosowanie w praktyce klinicznej trójwymiarowego skanera wewnątrzustnego Cameo Elegant 3.
 
Wspomniany skaner stosowany jest przez wykwalifikowany personel zarówno na wizytach konsultacyjnych, higienistycznych jak i w trakcie późniejszego leczenia. Ogromną zaletą przedstawienia państwu wyników skanowania jamy ustnej jest podnoszenie świadomości co do konieczności leczenia danych schorzeń. W trakcie wykonywania diagnostyki macie Państwo możliwość obejrzenia na ekranie monitora, w dużym powiększeniu, wszystkich powierzchni zębów oraz tkanek miękkich jamy ustnej. Nawet najmniejsze ogniska próchnicy początkowej czy najdrobniejsze złogi osadów nazębnych nie ujdą naszej uwadze. Skaner pomocny jest również w szczegółowej ocenie wykonanych dotychczas uzupełnień i ewentualnej konieczności ich wymiany.
 
Kolejną ogromną zaletą jest możliwość precyzyjnego kontrolowania przebiegu leczenia a po zakończonym leczeniu w trakcie wizyt kontrolnych pozwala na dokładne sprawdzanie stanu Państwa jamy ustnej po leczeniu, aby w porę wychwycić wszelkie nieprawidłowości np. w kwestii utrzymania idealnej higieny.
 
Skanowanie diagnostyczne/kontrolne jamy ustnej i zębów trwa zaledwie kilka minut, jest całkowicie bezbolesne i nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami.
 
W celu sprawdzenia stanu Państwa jamy ustnej zapraszamy serdecznie na konsultację do Gabinetu Stomatologicznego Dental Pearl oraz kontaktu pod numerem telefonu 503846743

Zabiegi cyfrowego projektowania uśmiechu w Dental Pearl świadczone są w atrakcyjnych cenach. Akceptujemy płatności gotówką oraz w formie elektronicznej. Zakres cenowy usługi zależy m.in. od stanu klinicznego uzębienia. Orientacyjnie - cyfrowe projektowanie uśmiechu to koszt w zakresie od PLN 100.00 a PLN 500.00
Więcej na ten temat znajdziesz w Cenniku Usług Dental Pearl

Skanowanie wewnątrzustne 3D jamy ustnej
Skanowanie wewnątrzustne 3D jamy ustnej w Denatal Pearl
wordMarkLogo

Skanowanie wewnątrzustne 3D zębów, Centrum Stomatologii Dental Pearl
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 134
☎ +48 503846743
e-mail: info@dentalpearl.pl

by Daniel Szram, Mikołów, modyfikowano 2023-01-22 / utworzono 2022-09-26

FAQ - cyfrowe projektowanie uśmiechu, skanowanie zamiast pobierania wycisku

Jak wykorzystuje się skanowanie 3D jamy ustnej zębów?

Drukowane modeli zębów na drukarkach 3D, zarządzanie komputerem wycinanie koron zębowych, wirtualne projektowanie uśmiechu – to przykładowe wykorzystywanie w nowoczesnym gabinecie dentystycznym skaningu 3D jamy ustnej. Wymienione powyżej usługi dentystyczne wymagają cyfrowego przeniesienia obrazu warunków obecnych w jamie ustnej na ekran komputera i zapisania ich na nośniku. Proces dokonuje się dzięki „wewnątrzustnym skanerom 3D”. Należy zaznaczyć, że technologia skanowania 3D sprawia, że np. prace protetyczne takie jak korony czy nakłady protetyczne ulegają znacznemu przyspieszeniu.

Czym jest drukarka 3D w stomatologii?

Drukarka 3D i skaner wewnątrzustny to indywidualnie dopasowane uzupełnienie protetyczne w bardzo krótkim czsie bez utraty, a wręcz przeciwnie z doskonałą jakością i w warunkach komfortowych dla Pacjenta. To właśnie te urządzenia służą dzisiaj w osiąganiu wymarzonego efektu w postaci doskonałego uśmiechu naszych Pacjentów.

Do czego stosuje się skaner wewnątrzustny w gabinecie dentysty?

Urządzenie zwane skanerem wewnątrzustnym 3D umożliwia uzyskanie wirtualnego, trójwymiarowego obrazu jamy ustnej pacjenta odzwierciedlającgo rzeczywiste warunki. Dane przesłane ze skanera widoczne są na monitorze, który może także zobaczyć pacjent. Stomatolog prezentuje wygląd stanu uzębienia i wyjaśnia jakie na tej podstawie diagnozuje problemy oraz przedstawia pacjentowi jak można je usunąć, jakie sugeruje metody leczenia.

Czy skanowanie zębów, jamy ustnej jest bezpieczne?

Badania skanerem wewnątrzustnym to całkowicie bezbolesny i bezpieczny proces. Skanowanie jest szybkie. Skaning 3D to wygoda i precyzja oraz nowe możliwości dla Lekarza i komfort dla Pacjenta. Umieszczoną w ustach Pacjenta specjalną końcówką skanującą lekarz przesuwa wykonując sekwencję obrazów-zdjęć. Tak uzyskane obrazy są odpowiednio za pomocą komputera łączone w jedną całość tworząc obraz cyfrowy, który to model odpowiada klasycznemu wyciskowi zębów.

Skontaktuj się z nami
 
Polecamy kontakt bezpośredni
☎ +48 503846743
 
📧 info@dentalpearl.pl
 
ul. Rybnicka 134, Mikołów
🅿️ Rybnicka 132
Centrum Stomatologii Dental Pearl

43-195 Mikołów, ul. Rybnicka 134, 🅿️ wjazd: Rybnicka 132

Dental Pearl   ≫  homePage   ≫  Skanowanie diagnostyczne