Zabiegi estetycznej odbudowy zębów oferowane w Dental Pearl

Osłanianie plam i przebarwień, estetyczna odbudowa koron zębów, usuwanie szczelin, diastemy, Hollywood Smile i inne.


Bonding (remodeling, licówka kompozytowa) jest alternatywą dla estetycznej odbudowy zębów pacjenta tradycyjnymi licówkami i koronami ceramicznymi – porcelanowymi.
 
Polega na odbudowie i zmianie kształtu zębów bez wcześniejszego szlifowania powierzchni zębów, zwany bezpośrednią odbudową kompozytową zęba ponieważ lekarz nakłada materiał kompozytowy na ząb pacjenta.
 
To nowoczesny i innowacyjny, a przede wszystkimi bezbolesny sposób pozwalający na natychmiastową diametralną zmianę estetyczną wyglądu zębów.
 
Jeśli uważamy, że nasz uśmiech nie jest idealny, a nie chcemy poddawać się długotrwałemu i bardziej kosztownemu leczeniu protetycznemu czy ortodontycznemu lub kombinacji tych metod, bonding będzie optymalnym rozwiązaniem. Bonding pozwala w satysfakcjonujący sposób np. zlikwidować nieestetyczne przerwy (szpary) międzyzębowe, odbudować uszczerbione brzegi sieczne zębów przednich, osłonić, zlikwidować plamy i przebarwienia na zębach, a także jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy uzyskać efekt trwałego wybielenia zębów tzw. „Hollywood Smile” w sytuacjach, gdy nie jesteśmy zadowoleni z efektu zabiegu standardowego wybielenia zębów.
 
Do podstawowych zalet tej metody zaliczamy:

 • Brak konieczności szlifowania zębów, cały proces nakładania i modelowania materiału kompozytowego odbywa się na powierzchni zębów pacjenta, przez co jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych licówek.
 • Brak konieczności szlifowania zębów, pobierania wycisków lub skanów 3D pod korony sprowadza leczenie do jednej wizyty.
 • Cały proces leczenia jest odwracalny. Bonding można z czasem wymienić, zamienić lub całkowicie zdjąć z powierzchni zębów, przez co pacjent w każdym momencie może wrócić do naturalnego wyglądu swoich zębów.
 • Dla większości osób, które decydują się na zabieg, najważniejsze jest bezbolesne przeprowadzenie leczenia zęba. Bonding nie wymaga nawet znieczulenia miejscowego.

Wadami z kolei są:

 • Bonding nie jest tak trwały jak odbudowy porcelanowe. Mniejsza wytrzymałość mechaniczna materiału wpływa na większe jego zużycie w porównaniu do licówek czy koron wykonanych z porcelany.
 • W niektórych przypadkach tj duże starcie zębów, zaciskanie i zgrzytanie zębami, nawyki indywidualne pacjentów mogą zdarzyć się uszczerbienia lub odpadanie uzupełnień z koniecznością ich naprawy.
 • W bondingu niezwykle istotne jest przeprowadzanie regularnie w gabinecie stomatologicznym profesjonalnego czyszczenia zębów czyli wykonywania higienizacji (piaskowanie, skaling) i fluoryzacji zgodnie z najnowszymi standardami – najlepiej w protokole Guided Biofilm Therapy

Z jakimi problemami poradzimy sobie dzięki metodzie bondingu?

 • żółta barwa zębów,
 • jednolite wybielenie zębów, nieefektywne zabiegi wybielania w przeszłości,
 • niejednolita struktura tkanki zębów,
 • plamy i przebarwienia na zębach,
 • ubytki z próchnicą,
 • starcie zębów górnych i dolnych,
 • uszczerbienia brzegów siecznych,
 • duże przerwy między zębami, diastema (przerwa, szpara między jedynkami),
 • krzywe zęby - korekta ich kształtu i ustawienia – prostowanie zębów bez aparatu ortodontycznego (kwalifikacji dokonuje lekarz na konsultacji)

Usługi stomatologii estetycznej w Dental Pearl świadczone są w atrakcyjnych cenach. Akceptujemy płatności gotówką oraz w formie elektronicznej. Zakres cenowy usługi zależy m.in. od stanu klinicznego uzębienia. Orientacyjnie - zabiegi z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej mieszczą się w zakresie od PLN 100.00 a PLN 600.00.
Więcej na ten temat znajdziesz w Cenniku Usług Dental Pearl

Zabiegi estetycznej odbudowy zębów
Zabiegi estetycznej odbudowy, oferta Dental Pearl
wordMarkLogo

Zabiegi estetycznej odbudowy, oferta Dental Pearl
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 134
☎ +48 503846743
e-mail: info@dentalpearl.pl

by Daniel Szram, Mikołów, modyfikowano 2022-11-13 / utworzono 2022-09-26

FAQ - usługi stomatologii estetycznej

Jakie usługi stomatologii estetycznej wykonuje gabinet dentystyczny Dental Pearl?

W zakresie stomatologii estetycznej wykonuje się zabiegi takie jak - skaling zębów polegający na usunięciu kamienia nazębnego osadzającego się na zębach, piaskowanie zębów mające na celu usunięcie kamienia, wybielanie zębów prowadzące do białych zębów, licówki prowadzące do zmiany kształtu uzębienia np. wyrównanie jego linii itp. Licówki mogą być wykonane z porcelany lub z tańszych kompozytów co będzie miało wpływ na cenę usługi. Licowanie pozwala także ukryć przebarwienia zębów a także ubytki powstałe w wyniku ukruszenia.

Na czym polega bonding?

Bonding inaczej remodeling lub licówka kompozytowa jest alternatywą dla estetycznej odbudowy zębów pacjenta tradycyjnymi licówkami i koronami ceramicznymi, porcelanowymi. Bonding polega na odbudowie i zmianie kształtu zębów bez wcześniejszego szlifowania powierzchni zębów, zwany jest także bezpośrednią odbudową kompozytową zęba ponieważ lekarz nakłada materiał kompozytowy na ząb pacjenta. Bonding jest nowoczesnym i innowacyjnym, a przede wszystkimi bezbolesnym sposobem pozwalającym na natychmiastową diametralną zmianę estetyczną wyglądu zębów.

Ile kosztuje odbudowa zębów?

Szczegółowy koszt zabiegów ustalany jest na podstawie aktualnego stanu zębów oraz uzgodnionego z lekarzem przebiegu leczenia. Umów się na wizytę telefonicznie 503846743 aby dowiedzieć się o konkretnych warunkach leczenia. Szacunkowy koszt odbudowy zęba może zamknąć się pomiędzy PLN 100.00 a PLN 600.00 przy czym tak określony koszt odnosi się do zabiegu na zdrowym zębie. Koszt ten nie zawiera jednakże kosztów całego leczenia, które często będzie w konkretnym przypadku niezbędne. Zależnie od problemów i od wcześniejszego leczenia może to być większy wydatek.

Jakie są wady bondingu?

Bonding wykonany licówką kompozytową jest mniej trwały od odbudowy porcelanowej. Wynika to oczywiście z mniejszej odporności materiału, a to wpływa szybsze jego zużywanie w odniesieniu do licówek czy koron wykonanych z porcelany. W szeregu sytuacji np. duże starcie zębów, zaciskanie i zgrzytanie zębami, nawyki indywidualne pacjentów może to prowadzić do uszczerbków czy do odpadania uzupełnień co będzie wymagać napraw. W bondingu regularnie czyszczenia zębów w gabinecie stomatologicznym, higienizacja w tym piaskowanie, skaling i fluoryzacja zgodnie z najnowszymi standardami – najlepiej w protokole Guided Biofilm Therapy - staje się istotnym czynnikiem mającym wpływ na trwałość efektów tego zabiegu. średnio prezyjmuje się, że zabieg może wymagać powtórzenia co 5 ÷ 10 lat.

Skontaktuj się z nami
 
Polecamy kontakt bezpośredni
☎ +48 503846743
 
📧 info@dentalpearl.pl
 
ul. Rybnicka 134, Mikołów
🅿️ Rybnicka 132
Centrum Stomatologii Dental Pearl

43-195 Mikołów, ul. Rybnicka 134, 🅿️ wjazd: Rybnicka 132

Dental Pearl   ≫  homePage   ≫  Odbudowa zębów