Zabiegi wybielania zębów w Dental Pearl

Doskonałe efekty wybielania zębów, zmniejszenie nadwrażliwości i redukcję nawracania zmiany koloru.


1. Wybielanie gabinetowe Zoom! Advanced Power
 
Stomatologia oprócz zabiegów leczniczych zajmuje się poprawą wyglądu naszego uzębienia. Zęby jasne i zdrowe są symbolem naszej urody i zdrowia.
 
Wybielanie zębów jest obecnie bardzo rozpowszechnione w kosmetyce dentystycznej. Proces wybielania jest najbardziej skuteczny przy naturalnie ciemnych zębach z występującymi przebarwieniami. Zdecydowanie ciemniejsze przebarwienia spowodowane np. stosowaniem antybiotyków wymagają indywidualnego, dłuższego czasu leczenia.
 
Stopień uzyskanej bieli będzie zróżnicowany u pacjentów w zależności od budowy samego zęba i pochodzenia przebarwień.
 
Zoom! Advanced Power® Stosujemy najbardziej efektywny system wybielania zębów w gabinecie, jaki dotychczas powstał - daje on Państwu satysfakcję z pięknego uśmiechu, jakiej potrzebujecie. Już po zaledwie trzech lub czterech 15 minutowych sesjach będziecie się mogli cieszyć idealnie wybielonymi zębami.
 
To najszybszy, najbardziej efektywny i komfortowy system wybielania Zoom!, jaki kiedykolwiek stworzono. Ta zastrzeżona prawnie formuła łączy technologię Amorphous Calcium Phosphate (amorficznego fosforanu wapnia) i nowoczesną metodę chemiczną aktywowaną światłem, dzięki czemu Zoom! Advanced Power przynosi doskonałe efekty wybielające, zmniejszenie nadwrażliwości i redukcję nawracania zmiany koloru. Ze względu na unikalną formułę procedury wybielanie została praktycznie całkowicie wyeliminowana nadwrażliwość zębów po wybieleniu, nie stwierdza się też jakichkolwiek uszkodzeń struktury zębów, co jest problemem w przypadku systemów konkurencyjnych.
 
Podsumowując, Zoom! Advanced Power przybliża nas do możliwości „natychmiastowego” wybielania bardziej, niż jakikolwiek inny tego typu wiodący system. Jest bardziej przyjazny dla pacjenta niż inne systemy i daje możliwość wybielenia o około 8 odcieni w 45 minut do godziny. Co ważniejsze, biel jest ładniejsza, nawracanie zmiany koloru zredukowane a nadwrażliwość zmniejszona.
 
Zoom! Advanced Power został wprowadzony w Ameryce Północnej w styczniu a dotychczasowe rezultaty jego stosowania okazały się spektakularne. Przygotujcie się Państwo na uczestnictwo w rewolucji w wybielaniu.
 
Badania kliniczne dowodzą, że aż 50% pacjentów, którzy skorzystali z Zoom! Advanced Power®, uzyskuje kolor B1 lub lepszy!
 
2. Wybielanie domowe nakładkowe
 
Nakładkowe wybielanie zębów składa się z dwóch etapów - na pierwszej wizycie stomatolog/higienistka stomatologiczna wykona skan 3D zębów z wykorzystaniem skanera zewnątrzustnego Cameo Elegant 3. Na podstawie skanów 3D w ciągu 3 dni wykonane zostaną nakładki służące do wybielania. Następnie pacjent samodzielnie w domu stosuje nakładki z preparatem wybielającym każdego dnia przez ok. 2 tygodnie, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.
 
Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu nakładkowego wybielania zębów powinniśmy pamiętać o tym, że wybielanie można przeprowadzić jedynie na w pełni zdrowych zębach. Jeśli posiadamy więc jakiekolwiek ubytki, próchnicę czy zęby wymagające leczenia kanałowego, powinniśmy wyleczyć je przed planowanym zabiegiem. W przeciwnym wypadku substancja wybielająca, używana w trakcie procesu wybielania może przez ubytki dotrzeć do zębiny, mogąc spowodować uszkodzenia zębów. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na uzyskany efekt wybielenia jest zalegający kamień nazębny. W związku z tym przed planowanym wybieleniem należy bezwzględnie poddać się zabiegowi higienizacji jamy ustnej polegającej na wykonaniu skalingu, piaskowania i polerowania powierzchni zębów.
 
Po przygotowaniu jamy ustnej i nakładek zadaniem pacjenta w domu będzie aplikowanie na wewnętrzną powierzchnię nakładek żelu wybielającego i użytkowanie nakładek zazwyczaj przez 2 do 4 tygodni na całą noc.
 
Metoda nakładkowego wybielania zębów wymaga od pacjenta samodyscypliny – jeśli będzie przeprowadzona niedbale, efekt wybielenia nie będzie spektakularny. Jeśli natomiast będziemy dokładni, możemy wybielić zęby nawet o 6 odcieni, a efekt utrzyma się 2-3 lata.
 
Zalecenia po nakładkowym wybielaniu zębów
 
Aby efekt wybielenia był spektakularny i utrzymał się przez jak najdłuższy czas musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim w czasie trwania wybielania, czyli przez 2 do 4 tygodni, a także przez 2 tygodnie po ostatnim zabiegu należy stosować tzw. białą dietę. W tym czasie powinniśmy unikać picia soków owocowych, kawy, herbaty i czerwonego wina. Na efekt wybielenia niekorzystnie wpłyną też posiłki zawierające barwiące produkty, takie jak jagody, wiśnie czy buraki. Nie powinniśmy palić papierosów, ponieważ na zębach mogą zażółcenia większe od tych sprzed zabiegu.
 
Warto stosować Żel do remineralizacji zębów ApaCare Repair, który nakłada się po myciu zębów 1-2 razy dziennie. Żel znacząco wygładza i wybiela zęby.
 
Przeciwwskazania do nakładkowego wybielania zębów
 
Ponieważ nakładkowe wybielanie jest jednym z najbardziej bezpiecznych sposobów na uzyskanie bieli zębów, istnieje niewiele przeciwwskazań do jego stosowania.
 
3. Wybielanie zębów martwych
 
Mechanizm wybielania martwych zębów różni się znacząco od wybielania zębów żywych, gdzie preparat wybielający jest aplikowany zewnętrznie na zęby.
 
W przypadku martwego zęba przebarwienie tworzy się w jego wnętrzu i w związku z tym we wnętrzu musi także zadziałać środek wybielający. Dentysta zabieg wybielania rozpoczyna od powtórnego otwarcia oraz opracowania komory zęba. Przed rozpoczęciem wybielania wykonane zostaje zdjęcie RTG, by można było ocenić prawidłowość leczenia kanałowego.
 
Procedura zabiegu:

  • Szczelne zabezpieczenie korzenia martwego zęba przy pomocy odpowiedniego materiału (cement, kompozyt). Dzięki temu substancja wybielająca nie przenika do kanału i nie wywołuje podrażnień tkanek w okolicach wierzchołka zębodołu.
  • Umieszczenie wewnątrz korony specjalnego preparatu, który służy do wybielania martwych zębów. Otwór zostaje zamknięty przy pomocy opatrunku tymczasowego
  • Wkładkę wybielającą wymienia się, co kilka dni, aż uzyska się pożądany efekt (z reguły kilka razy).
  • Po zakończeniu procesu wybielania komora zęba zostaje zamknięta (założenie typowego wypełnienia kompozytowego).
  • W większości przypadków efekt wybielania jest satysfakcjonujący. Jednakże – o czym należy pamiętać – wybielanie wewnętrzne wiąże się z ograniczeniami i ma także wady:
    1. Czasem nie jest możliwe wybielenie całkowite zęba (preparat wybielający nie jest w stanie spenetrować całej korony, w rezultacie pozostaje ciemniejsza barwa w określonych miejscach).
    2. Martwe zęby, które poddane zostały wybieleniu mogą po kilku latach ponownie nabrać ciemnej barwy. W takim przypadku procedurę wybielania należy powtórzyć.

Usługi wybielania zębów w Dental Pearl świadczone są w atrakcyjnych cenach. Orientacyjnie - koszt zabiegów od PLN 100.00 a PLN 1500.00. Akceptujemy płatności gotówką oraz w formie elektronicznej. Zakres cenowy usługi zależy m.in. od stanu klinicznego uzębienia.
Więcej na ten temat znajdziesz w Cenniku Usług Dental Pearl

wybielanie zębów w Denatal Pearl
Wybielanie zębów, gabinet dentystyki Denatal Pearl
wordMarkLogo

Wybielanie zębów, Centrum Stomatologii Dental Pearl
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 134
☎ +48 503846743
e-mail: info@dentalpearl.pl

by Daniel Szram, Mikołów, modyfikowano 2022-11-20 / utworzono 2022-09-26

FAQ - wybielanie zębów: lampą, efekty, cena

Ile kosztuje wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym?

Na koszt wybielania zębów ma wpływ szereg czynników, chociażby takich jak stan uzębienia, wybór metody czy rodzaj materiałów wybielających. Chcemy zapewne mieć gwarancję trwałości zabiegu co wynika ze stosowania materiałów najwyższej jakości. Koszt wybielania zębów zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Zwykle niezbędne mogą być 2-4 zabiegi. Cena za jeden zabieg może wahać się pomiędzy PLN 300.00 a PLN 1500.00 przy czym pewnie lepiej postawić na trwałość efektu i mieć gwarancję, że wybielanie zostanie przeprowadzone zgodnie z aktualnie obowiązującymi standardami.

Co to jest Zoom! Advanced Power?

Zoom! Advanced Power® to najbardziej efektywny system wybielania zębów w gabinecie, jaki dotychczas powstał - daje on Państwu satysfakcję z pięknego uśmiechu, jakiej potrzebujecie. Już po zaledwie trzech lub czterech 15 minutowych sesjach będziecie się mogli cieszyć idealnie wybielonymi zębami.
Zoom! Advanced Power przybliża nas do możliwości „natychmiastowego” wybielania bardziej, niż jakikolwiek inny tego typu wiodący system. Jest bardziej przyjazny dla pacjenta niż inne systemy i daje możliwość wybielenia o około 8 odcieni w 45 minut do godziny. Co ważniejsze, biel jest ładniejsza, nawracanie zmiany koloru zredukowane a nadwrażliwość zmniejszona.

Na czym polega domowe wybielanie nakładkowe?

Nakładkowe wybielanie zębów składa się z dwóch etapów - na pierwszej wizycie stomatolog/higienistka stomatologiczna wykona skan 3D zębów z wykorzystaniem skanera zewnątrzustnego Cameo Elegant 3. Na podstawie skanów 3D w ciągu 3 dni wykonane zostaną nakładki służące do wybielania. Następnie pacjent samodzielnie w domu stosuje nakładki z preparatem wybielającym każdego dnia przez ok. 2 tygodnie, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.
Więcej na naszej w3 poświęconej wybielaniu zębów.

Jakie zalecenia po nakładkowym wybielaniu zębów?

Aby efekt wybielenia był spektakularny i utrzymał się przez jak najdłuższy czas musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim w czasie trwania wybielania, czyli przez 2 do 4 tygodni, a także przez 2 tygodnie po ostatnim zabiegu należy stosować tzw. białą dietę. W tym czasie powinniśmy unikać picia soków owocowych, kawy, herbaty i czerwonego wina. Na efekt wybielenia niekorzystnie wpłyną też posiłki zawierające barwiące produkty, takie jak jagody, wiśnie czy buraki. Nie powinniśmy palić papierosów, ponieważ na zębach mogą zażółcenia większe od tych sprzed zabiegu.

Czy można wybielać zęby martwe?

W przypadku martwego zęba przebarwienie tworzy się w jego wnętrzu i w związku z tym we wnętrzu musi także zadziałać środek wybielający. Dentysta zabieg wybielania rozpoczyna od powtórnego otwarcia oraz opracowania komory zęba. Przed rozpoczęciem wybielania wykonane zostaje zdjęcie RTG, by można było ocenić prawidłowość leczenia kanałowego.
Szczegółowo procedurę wybielania zęba martwego opisujemy na naszej stronie w3.

Skontaktuj się z nami
 
Polecamy kontakt bezpośredni
☎ +48 503846743
 
📧 info@dentalpearl.pl
 
ul. Rybnicka 134, Mikołów
🅿️ Rybnicka 132
Centrum Stomatologii Dental Pearl

43-195 Mikołów, ul. Rybnicka 134, 🅿️ wjazd: Rybnicka 132

Dental Pearl   ≫  homePage   ≫  Wybielanie zębów