Edodoncja i leczenie kanałowe w Dental Pearl

Leczenie endodontyczne, zębów siecznych, przedtrzonowe i trzonowych, leczenie endodontyczne pod mikroskopem i inne.


Przedmiotem badań endodoncji jest leczenie chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tzw. leczenie kanałowe.
 
Istotą leczenia kanałowego jest dokładne usunięcie zainfekowanej lub nieodwracalnie zmienionej zapalnie miazgi. Kolejny krok to szczelne wypełnienie oczyszczonych kanałów odpowiednim materiałem.
 
Tym samym możemy wyodrębnić następujące etapy leczenia kanałowego:

  • usunięcie miazgi z komory zęba i z kanałów korzeniowych,
  • dokładny pomiar długości kanałów,
  • opracowanie kanałów metodami chemiczno-mechanicznymi przy zastosowaniu odpowiednich płynów i narzędzi,
  • szczelne wypełnienie oczyszczonych kanałów materiałami biokompatybilnymi.

Zaniechanie leczenia kanałowego może doprowadzić do silnych objawów bólowych ze strony zęba, a ponadto do stanów zapalnych dookoła wierzchołka korzenia.
 
Obecnie standardem postępowania w leczeniu kanałowym jest przeprowadzenie procesu leczenia na jednej wizycie zawsze, gdy pozwalają na to warunki kliniczne.
 
W nowoczesnym leczeniu kanałowym wykorzystujemy specjalną aparaturę pomiarową endometr, diagnostykę radiowizjografią, czasem tomografię komputerową. Metody te umożliwiają maksymalnie precyzyjne wykonanie leczenia endodontycznego. Następnie kanały wypełniane są przy użyciu gorącej gutaperki, co jest obecnie najlepszym na świecie sposobem wypełniania kanałów. Metoda ta pozwala na wypełnienie odgałęzień i bocznych kanałów. Cały proces leczenia kanałowego w gabinecie stomatologicznym Dental Pearl przeprowadzany jest pod kontrolą mikroskopu endodontycznego, który znacząco poprawia widoczność i wgląd w komorę i kanały korzeniowe zębów. Zastosowana metoda mikroskopii ma niebagatelny wpływ na jakość przeprowadzonego leczenia kanałowego i stanowi obecnie najwyższy światowy standard postępowania w tego typu leczeniu. Stosowanie mikroskopu endodontycznego wymaga od personelu wysokiego, specjalistycznego przeszkolenia i może być prowadzone tylko i wyłącznie przez doświadczony i wykwalifikowany personel. Zalecenie do leczenia kanałowego, to:

  • występowanie bardzo głębokich ubytków próchniczych,
  • martwica miazgi,
  • złamanie lub zwichnięcie zęba,
  • urazy powodujące obumarcie zęba,
  • wielokrotne zabiegi na tym samym zębie, nieszczelne wypełnienia,
  • zapalenie tkanek okołowierzchołkowych.

Należy także uwzględnić zalecenia protetyczne zgodnie z którymi, wykonanie leczenia kanałowego zalecane jest np. w zębach znacznie przechylonych, które będą stanowiły filar pod przyszłą koronę czy most.

Endodoncja i leczenie kanałowe w Dental Pearl świadczone są w atrakcyjnych cenach. Akceptujemy płatności gotówką oraz w formie elektronicznej. Zakres cenowy usługi zależy m.in. od stanu klinicznego uzębienia. Orientacyjnie - zabiegi z zakresu endodoncji i leczenia kanałowego mieszczą się w zakresie od PLN 100.00 a PLN 500.00.
Więcej na ten temat znajdziesz w Cenniku Usług Dental Pearl

Zabiegi stomatologii estetycznej, gabinet dentystyki Denatal Pearl
Zabiegi stomatologii estetycznej, gabinet dentystyki Denatal Pearl
wordMarkLogo

Endodoncja i leczenie kanałowe, Centrum Stomatologii Dental Pearl
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 134
☎ +48 503846743
e-mail: info@dentalpearl.pl

by Daniel Szram, Mikołów, modyfikowano 2022-11-13 / utworzono 2022-09-26

FAQ - zakres usług stomatologii estetycznej

Kiedy zaleca się leczenie kanałowe?

Zalecenie do leczenia kanałowego, to - występowanie bardzo głębokich ubytków próchniczych, martwica miazgi, złamanie lub zwichnięcie zęba, urazy powodujące obumarcie zęba, wielokrotne zabiegi na tym samym zębie, nieszczelne wypełnienia, zapalenie tkanek okołowierzchołkowych. Uwzględnić należy także zalecenia protetyczne. Leczenie kanałowe zalecane jest np. w zębach znacznie przechylonych, które będą stanowiły filar pod przyszłą koronę czy most.

Jakie są koszty leczenia kanałowego w Dental Pearl?

Edodoncja i leczenie kanałowe jak większość przypadków stomatologicznych jest często sprawą indywidualną. W szczególności zależy od stanu uzębienia. Możemy jednakże mówić o orientacyjnych kosztach, które na ogół będą mieścić się w granicach PLN 100.00 a PLN 500.00 wg stanu na dzień 01.10.2022. Szczegóły podano w cenniku Dental Pearl.

Na czym polega leczenie kanałowe zęba?

Można powiedzieć w skrócie - na usunięciu miazgi z kanałów i ich dezynfekcji. Istotą leczenia kanałowego jest dokładne usunięcie zainfekowanej lub nieodwracalnie zmienionej zapalnie miazgi. Następnie szczelne wypełnienie oczyszczonych kanałów odpowiednim materiałem, który szczelnie zabezpiecza koronę zęba. Ta procedura wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Skontaktuj się z nami
 
Polecamy kontakt bezpośredni
☎ +48 503846743
 
📧 info@dentalpearl.pl
 
ul. Rybnicka 134, Mikołów
🅿️ Rybnicka 132
Centrum Stomatologii Dental Pearl

43-195 Mikołów, ul. Rybnicka 134, 🅿️ wjazd: Rybnicka 132

Dental Pearl   ≫  homePage   ≫  Endodoncja