Znieczulenia miejscowe, ogólne, komputerowe stosowane w gabinecie Dental Pearl

Bezbolesne komputerowe znieczulanie The Wand


Znieczulenie umożliwia przeprowadzenie każdego leczenia stomatologicznego, zwłaszcza wykonywanie każdego rodzaju zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy ustnej, głowy i szyi. Dzięki wysoko rozwiniętym technologiom obecnie możliwe jest leczenie w całkowicie bezbolesny sposób. Zarówno lekarz dentysta jak i chirurg stomatolog przed rozpoczęciem leczenia zawsze powinien przedstawić i omówić możliwości i sposoby znieczulenia.
 
Najczęściej stosowanym w stomatologii jest znieczulenie miejscowe - powierzchniowe, nasiękowe, przewodowe lub śródwięzadłowe.
 
Znieczulenie miejscowe powierzchowne polega na podaniu środka znieczulającego w formie żelu lub aerozolu na powierzchnię śluzówki, przez co wywoływane jest krótkotrwałe znieczulenie powierzchni tkanki. Umożliwia to następnie wykonanie właściwego, zdecydowanie mniej odczuwalnego znieczulenia nasiękowego lub przewodowego, ponieważ igła przekłuwana jest przez znieczuloną powierzchnię śluzówki.
 
Znieczulenie nasiękowe polega na podaniu środka znieczulającego w obręb tkanek miękkich (dziąsła, śluzówki jamy ustnej) i wywołuje efekt znieczulenia w obszarze wokół miejsca wkłucia igły. Ten typ znieczulenia stosowany jest przede wszystkim w stomatologii zachowawczej i endodoncji do leczenia zębów w szczęce oraz w chirurgii stomatologicznej celem wykonania drobniejszych zabiegów na tkankach miękkich oraz w ekstrakcjach zębów górnych. Znieczulenie przewodowe jest bardziej skomplikowane. Wymaga z kolei podania środka znieczulającego głębiej w tkanki, w okolicę nerwów. Efekt znieczulenia uzyskiwany jest poprzez zniesienie przewodnictwa w danym nerwie i obejmuje obszar anatomiczny, który jest unerwiany przez dany nerw. Ten typ znieczulenia charakteryzuje się najsilniejszym i najdłuższym działaniem. Stosowany jest w endodoncji na zębach dolnych oraz w większych zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej obejmującej przede wszystkim żuchwę.
 
Znieczulenie śródwięzadłowe jest odmiennym typem znieczulenia polegającym na podaniu za pomocą specjalnej strzykawki środka znieczulającego bezpośrednio pomiędzy korzeń danego zęba a kość otaczającą korzeń. Ten typ znieczulenia umożliwa znieczulenie danego zęba bez nieprzyjemnego efektu znieczulenia np. policzka czy wargi. Stosowany jest głównie w stomatologii zachowawczej czasem w endodoncji.
 
Jeśli pacjent bardzo obawia się znieczulenia, wizyty w gabinecie stomatologicznym, jeśli cechuje go dentofobia lub istnieją obawy o dobry efekt znieczulenia miejscowego leczenie chirurgiczne lub stomatologiczne może być wykonane w sedacji - odmianie znieczulenia ogólnego. Współpracujący ze lekarzem dentystą lub chirurgiem szczękowo - twarzowym specjalista anestezjolog podaje środki o działaniu sedatywnym i przeciwbólowym, osiągając efekt częściowego lub całkowitego zniesienia świadomości i całkowitej bezbolesności. Po uzyskaniu tego typu znieczulenia możliwe jest wykonanie wszelkich zabiegów w zakresie chirurgii jednego dnia w obrębie twarzoczaszki i jamy ustnej, natomiast u pacjentów z dentofobią możliwe jest przeprowadzenie bezpiecznego leczenia zachowaczego lub endodontycznego.
 
  Oprócz konwencjonalnych metod podawania środka znieczulającego gabinet dentystyczny Dental Pearl dysponuje rewolucyjnym systemem komputerowym do podawania znieczulenia The WAND. Jest to specjalna strzykawka, z której podawanie środka znieczulającego odbywa się pod kontrolą komputera. System ten pozwala zmniejszyć ból przy podawaniu środka znieczulającego oraz daje dobry efekt znieczulający już przy niewielkiej dawce preparatu. Badania potwierdziły, że dzięki zastosowaniu systemu The WAND uzyskuje się zasadniczą redukcję bólu w trakcie wykonywania znieczulenia zarówno nasiękowego jak i przewodowego. Metoda ta polecana jest zwłaszcza u dzieci oraz u pacjentów z dentofobią, dla których sama obecność klasycznej strzykawki wywołuje silny stres oraz lęk przed wizytą.

Usługi stomatologii estetycznej w Dental Pearl świadczone są w atrakcyjnych cenach. Akceptujemy płatności gotówką oraz w formie elektronicznej. Orientacyjnie koszty znieczuleń mieszczą się w zakresie od PLN 50.00 a PLN 500.00
Szczegółowe informacje na temat cen znajdziesz w cenniku Cenniku Usług Dental Pearl

Bezbolesne znieczulanie The Wand
The Wand Bezbolesne znieczulanie w Dental Pearl Mikołów
wordMarkLogo

Zabiegi chirurgi stomatologcznej, Centrum Stomatologii Denatal Pearl
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 134
☎ +48 503846743
e-mail: info@dentalpearl.pl

by Daniel Szram, Mikołów, modyfikowano 2022-11-20 / utworzono 2022-10-14

FAQ - stomatologiczne leczenie bezbolesne, znieczulenia

Jakie znieczulenia stosowane są w gabinecie Dental Pearl?

W gabinecie Dental Pearl stosujemy znieczulenia miejscowe, ogólne. Także komputerowe bezbolesne znieczulanie The Wand - stworzone przez naukowców „Milestone Scientific” z zastosowaniem opatentowanych technologii wykorzystywanych m.in. w amerykańskiej armii.
The Wand sprawdza się na całym świecie. Technologia gdzie w centrum procesu terapii znajduje się człowiek. Podstawową wartością holistycznej medycyny są skuteczność leczenia na równi z samopoczuciem pacjenta, a to ostatnie domaga sie bezbolesnego leczenia i minimalnej inwazyjności procedur medycznych.

Na czym polega znieczulenie bezigłowe?

Komputerowe znieczulenie bezigłowe wykorzystuje niewielkie urządzenie the Wand, które w czasie aplikacji znieczulenia jest umieszczone obok fotela dentystycznego. Diody i dźwięki sygnalizują lekarzowi bieżące parametry procesu aplikacji, w tym również pracę systemu kontroli ciśnienia.
Końcówki aplikacyjne systemu the Wand mają unikalną budowę umożliwiającą lekarzowi na znieczulanie inny niż za pomocą strzykawki. Bardziej precyzyjny, a przede wszystkim bez bólu. Końcówki są jednorazowego użytku, każdy pacjent jest znieczulany sterylizowaną, jednorazową końcówką aplikacyjną.

Czy przy implantach zębów stosuje się narkozę?

Jeżeli pacjent oczekuje pełnego komfortu psychicznego podczas wszczepienia implantów i jeżeli nie ma przeciw wskazań zdrowotnych, a pełna narkoza jest dla nich bezpieczna, to zabieg ten wykonuje się go w narkozie. Należy jednak pamiętać, że może on być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Jakie znieczulenie się przy implantach?

Wszczepiania implantu zębowego prowadzi się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Rozpowszechniony jest tutaj system the Wand komputerowego podawania środka znieczuleniowego. Podany w ten sposób środek jest bezbolesny - działa szybciej z bardzo dużą precyzją bez sprawiania wrażenia rozpierania tkanek. Znieczulenie the Wand polecane jest osobom uprzedzonym, odczuwającym strach przed tradycyjną igłą, a także źle znoszącym klasyczną metodę znieczulania.

Czy leczenie kanałowe ze znieczuleniem jest bolesne?

Leczenie stomatologicznie tradycyjnie uznawane było - i pewnie nadal jest - jako mało komfortowe dla pacjenta. Zazwyczaj towarzyszy mu obawa przed bólem. Jeszcze nie tak dawno mogło to być usprawiedliwione szczególnie gdy dotyczyło leczenia kanałowego. Postęp medycyny także w obszarze leczenia stomatologicznego zminił tę sytuację mocno na korzyść pacjenta. Dzisiaj dzięki nowoczesnym metodom i środkom znieczulającym jest ono całkowicie bezbolesne. Większość zabiegów lekarz prowadzi w znieczuleniu miejscowym.

Skontaktuj się z nami
 
Polecamy kontakt bezpośredni
☎ +48 503846743
 
📧 info@dentalpearl.pl
 
lokalizacjaul. Rybnicka 134, Mikołów
🅿️ Rybnicka 132
Centrum Stomatologii Dental Pearl

43-195 Mikołów, ul. Rybnicka 134, 🅿️ wjazd: Rybnicka 132

Dental Pearl   ≫  homePage   ≫  Bezbolesne znieczulenie